Letecké zábery Slovenska sprístupnili pre verejnosť

NETKY.SK • 27 December 2021, 06:10 • 2 min
Letecké zábery Slovenska sprístupnili pre verejnosť

KYNCEĽOVÁ – Najväčšiu databázu leteckých fotografií celého Slovenska sprístupnili verejnosti. Vznikla za pomoci fondov Európskej únie. TASR o tom informovala Andrea Farkašová zo spoločnosti CBS v Kynceľovej.

slovakia

left justify in out

Letecký tím Slovensko z neba nafotografoval celé Slovensko z vtáčej perspektívy. Letecké zábery má už takmer každá obec. Fotografie z netradičného pohľadu vytvárajú mozaiku kníh všetkých regiónov Slovenska, ktoré si možno pozrieť na webovej stránke www.aero-photo.com.

 

img

 

Databáza leteckých fotografií obsahuje stovky tisíc výlučne leteckých záberov a je najväčšou na Slovensku, podľa Farkašovej možno i v strednej Európe. Umožňuje vidieť známe miesta spôsobom, aký sa bežne nenaskytne. Fotografie sú voľne dostupné verejnosti. „Stačí navštíviť stránku, vybrať si kraj, okres a obec, z ktorej chcete letecký záber vidieť, prípadne poslať. Potom už stačí len vybrať tú najkrajšiu fotografiu,“ priblížil pilot, letecký fotograf a vydavateľ Milan Paprčka.

 

Podľa jeho slov posádky ich lietadiel za viac než 13 rokov lietania vytvorili približne milión záberov. „Bola by škoda, keby zostali len u nás vo vydavateľstve na diskoch. Vznikli predsa preto, aby poskytovali jedinečný pohľad na krajinu a propagovali Slovensko. Mnohé z nich sme sa preto rozhodli sprístupniť verejnosti. Už dlho som to mal v pláne urobiť a teraz nám pomohli aj eurofondy,“ dodal.

 

Možno vás zaujme: Historické múzeum SNM otvára od pondelka výstavné priestorytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies