Lekárka si siahla na život! Nezvládla kritiku antivaxerov

NETKY.SK • 30 Júl 2022, 21:00 • 2 min
Lekárka si siahla na život! Nezvládla kritiku antivaxerov

VIEDEŇ – Rakúski politickí lídri vyjadrili v sobotu šok zo smrti lekárky Lisy-Marie Kellermayrovej, ktorá zatvorila svoju ordináciu po tom, ako sa jej vyhrážali smrťou odporcovia protipandemických opatrení a vakcín proti ochoreniu COVID-19. TASR správu prevzala od agentúry AP.

slovakia

left justify in out

Telo všeobecnej lekárky, ktorá verejne zdôrazňovala účinnosť očkovania proti koronavírusu, našli v piatok podľa miestnych médií v jej ambulancii vo vidieckej oblasti na severe Rakúska. Prokuratúra v meste Wels potvrdila, že lekárka spáchala samovraždu a oznámila, že sa našiel aj list, ktorého obsah nezverejnia, informuje agentúra APA.

 

 

Kellermayrová pred mesiacom oznámila, že po viac ako siedmich mesiacoch vyhrážok smrťou dočasne pozastaví lekársku prax. Povedala, že na bezpečnostné opatrenia minula viac ako 100 000 eur. V polovici júla lekárka oznámila, že svoju ordináciu zatvára natrvalo. Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen na Twitteri napísal, že v myšlienkach je s lekárkinou rodinou a priateľmi. „Ukončime toto zastrašovanie a strach. Nenávisť a intolerancia nemajú v našej krajine miesto. Nájdime vždy spôsob, ako spolu pokojne žiť,“ povedal.

 

 

Minister zdravotníctva Johannes Rauch povedal, že je Kellermayrovej smrťou „hlboko šokovaný“. „Ako lekárka zasvätila svoj život zdraviu a blahu iných. Vyhrážky smrťou jej a jej kolegom boli brutálnou realitou,“ napísal Rauch na Twitteri. Takéto správanie sa označil za neospravedlniteľné a povedal, že musí konečne prestať. Prokuratúra vo Welse v júni uzavrela vyšetrovanie týkajúce sa nemeckého občana podozrivého z vyhrážania sa Kellermayrovej s tým, že za prípad sú zodpovedné nemecké úrady, informovala APA. Polícia v Rakúsku pokračovala vo vyšetrovaní vedenom voči neznámym osobám.

 

 

Možno vás zaujme: Po vypití pančovaného alkoholu zomrelo 21 ľudí, ďalších 30 ochorelotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies