LeBron reagoval na kritiku Ibrahimoviča: Pokiaľ pôjde o rasizmus, nebudem nikdy ticho!

NETKY.SK • 27 Február 2021, 16:47 • 2 min
LeBron reagoval na kritiku Ibrahimoviča: Pokiaľ pôjde o rasizmus, nebudem nikdy ticho!

LOS ANGELES - Hviezdny americký basketbalista LeBron James z klubu zámorskej NBA Los Angeles Lakers reagoval na kritiku skvelého futbalistu Zlatana Ibrahimoviča v súvislosti s jeho politickým aktivizmom prísľubom, že nikdy nebude mlčať.

slovakia

left justify in out

To isté, len na inom mieste  

Najlepší basketbalista súčasnosti poukázal aj na to, že švédsky futbalista s balkánskymi koreňmi zjavne nemal podobné pocity sociálnej nespravodlivosti, keď pred pár rokmi v rodnom Švédsku poukazoval na rasizmu v severskej krajine.

 

img

 

Situácia s Georgeom Floydom, ktorá sa odohrala minulý rok obletela celý svet. Černošskí Američania sa po celých Spojených štátoch začali búriť, pretože cítia sociálnu nerovnoprávnosť. 

 

Športovci by mali len športovať 

Ibrahimovič nedávno kritizoval LeBrona Jamesa aj ďalších športovcov aktívnych pri vyjadrovaní sa na rôzne pálčivé témy, označil to za omyl a doplnil: "Mali by robiť len to, čo vedia najlepšie, pretože to nevyzerá dobre."

 

 

Chce využiť to, čo pre ľudí znamená

LeBron James však futbalistovi odkázal: "Nikdy nebudem mlčať o veciach či javoch, ktoré nie sú správne."

Na drobné rozmenil aj svoje aktivity. "Vo svojom okolí hovorím o rovnosti, sociálnej nespravodlivosti, rasizme a iných pálčivých témach, ktoré trápia našu komunitu."

 

 

Ďalej pokračoval, že vie čo sa deje, pretože na jeho škole je v skupine viac ako 300 detí, ktoré si týmito vecami prechádzajú.

 

"Ja som ich hlasom. Budem vo svojich aktivitách pokračovať po celej krajine aj vo svete. Neexistuje šanca, aby som sa venoval len športu, pretože chápem, akú silu má môj hlas," poznamenal skúsený basketbalista.

 

Ibra to pociťoval vo Švédsku  

LeBron James tiež poznamenal, že v roku 2018 zaznamenal komentáre Ibrahimoviča o pomeroch vo Švédsku. "Je to chlapík, ktorý vo Švédsku hovoril o rovnakých veciach, pretože jeho priezvisko nie je typicky švédske a cítil akýsi rasizmus, keď bol mimo ihriska. Viem o čom hovorím," myslí si LeBron James.

 

img

 

Národnosť švédska, no priezvisko Ibrahimovič 

Ibrahimovič vtedy v rozhovore pre Canal Plus hovoril o akomsi "skrytom rasizme", cítil sa odsúvaný na vedľajšiu koľaj médiami aj verejnosťou vo Švédsku.

 

"Toto existuje, som si stopercentne istý. Je to preto, že sa nevolám Andersson alebo Svensson. Ak by som sa tak volal, verte mi, bránili by ma aj v prípade, ak by som vykradol banku," hovoril dávnejšie Zlatan, ktorý aktuálne pôsobí v talianskom AC Miláno.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies