Prezidentka privítala v paláci prvých návštevníkov dňa otvorených dverí

NETKY.SK • 14 Júl 2023, 14:00 • 2 min
Prezidentka privítala v paláci prvých návštevníkov dňa otvorených dverí

BRATISLAVA - Hlava štátu Zuzana Čaputová privítala v piatok prvých návštevníkov Dňa otvorených dverí (DOD) v Prezidentskom paláci v Bratislave. Posledná návšteva je naplánovaná o 16.00 h.

slovakia

left justify in out

"Je to veľmi milé stretnutie, pretože záujem o Prezidentský palác je veľký, je to krásna historická budova, ktorá má však veľmi intenzívne a aktuálne využitie a o tom je aj tá prehliadka," uviedla prezidentka. Návštevníci si mohli pozrieť expozíciu darov od občanov a zahraničných hostí a vyskúšať si rečnícky pult vo Veľkej sále. Prezidentka prvým návštevníkom tiež ukázala, kde rokuje s delegáciami a stretáva sa s premiérom a ministrami.

 

Kaplnka svätej Barbory podľa prezidentky najviac prekvapuje svojou prítomnosťou v paláci. "Maliar, ktorý namaľoval fresky, ktoré vidíte, viete nájsť aj v Rakúsku, keďže pracoval aj pre uhorskú kráľovnú Máriu Teréziu," podotkla pri prehliadke riaditeľka sekretariátu vedúceho kancelárie Eva Ivanová. 

Ako doplnil príslušník Vojenskej kancelárie prezidenta Roman Grnáč, návštevníci počas DOD môžu vidieť aj vojenskú hudbu a galaprogram čestnej stráže. Prezidentka predstavila tiež sálu na tlačové vyhlásenia a menšie stretnutia, kde bolo možné vidieť i aktivity súvisiace s ochranou klímy. "Keď som nastúpila do funkcie, zaviedli sme prezidentské včely, dnes už máme štyri rodiny a produkujeme prezidentský med, ktorý je súčasťou oficiálnych darov na mojich cestách," priblížila prezidentka návštevníkom. "Bolo to úžasné vidieť pani prezidentku a rozprávať sa s ňou," reagovala detská návštevníčka Tamara.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR / Marek Nemček Foto: TASR / Jaroslav Novák
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies