Laššáková žiada zvolanie mimoriadneho zasadnutia výboru parlamentu pre kultúru

NETKY.SK • 27 Máj 2021, 12:41 • 2 min
Laššáková žiada zvolanie mimoriadneho zasadnutia výboru parlamentu pre kultúru

BRATISLAVA – Poslankyňa Národnej rady SR (NR SR) Ľubica Laššáková (Hlas-SD) podala žiadosť o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Výboru NR SR pre kultúru.

slovakia

left justify in out

V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Laššáková chce, aby ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) vysvetlila výboru koncept presunu Múzea Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici do správy rezortu obrany.

Šéfka rezortu kultúry podľa Laššákovej porušuje kompetenčný zákon a ignoruje názory odbornej a laickej verejnosti. „Verím, že diskusia na mimoriadnom parlamentnom výbore pomôže ministerke Milanovej vrátiť sa z tejto vratkej cesty a hľadať iné spôsoby, ako financovať Múzeum SNP,“ povedala Laššáková.

Zasadnutie výboru by sa podľa nej malo uskutočniť na budúci týždeň. Petíciu proti rozhodnutiu presunúť Múzeum SNP pod správu rezortu obrany podpísalo päťtisíc ľudí.

 

Medzi pozvanými na zasadnutie výboru by nemali chýbať predstavitelia petície a odborníci vrátane generálneho riaditeľa Múzea SNP Stanislava Mičeva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies