Ľadová medvedica Cora porodila v Brne dvojčatá

NETKY.SK • 26 November 2012, 10:23 • 2 min
Ľadová medvedica Cora porodila v Brne dvojčatá

Ľadová medvedica Cora porodila v Brne dvojčatá - Zaujímavosti Ľadová medvedica Cora porodila v sobotu popoludní v brnianskej zoologickej záhrade dvojčatá. Pre medvieďatá bolo kľúčových prvých 24 hodín, počas ktorých sa museli napiť materského mlieka, aby

slovakia

left justify in out

Ľadová medvedica Cora porodila v sobotu popoludní v brnianskej zoologickej záhrade dvojčatá.

Pre medvieďatá bolo kľúčových prvých 24 hodín, počas ktorých sa museli napiť materského mlieka, aby získali imunitu. Ak zvládnu prvý mesiac, je veľká nádej na prežitie. Uviedla to hovorkyňa zoo Monika Brindzáková. Správu priniesol v nedeľu spravodajský server Novinky.cz.

Cora porodila dvojčatá aj vlani, jedno medvieďa však uhynulo hneď po pôrode, druhé nasledujúci deň. Pred dvoma rokmi matka oboch potomkov zožrala.

Prežiť sa podarilo iba dvojčatám spred piatich rokov - Billovi a Tomovi. Stali sa obrovskou atrakciou, zoo vtedy navštívilo oproti priemeru o 70.000 ľudí viac.

"Cora sa teraz správa ako vzorná matka a už bolo počuť aj typický zvuk dojčenia," oznámil chovateľ Miloslav Waltr, ktorý celý víkend pozorne medvedicu sleduje pomocou kamier.

Podľa zvukových a pohybových prejavov medvieďat je zatiaľ prognóza priaznivá, kritické obdobie však bude trvať mesiac. Prvý týždeň po pôrode je dôležitý pre hormonálnu prípravu medvedice na materskú úlohu.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies