Kvarteto obvinených z kauzy Voz prepustili na slobodu

NETKY.SK • 12 Jún 2022, 09:52 • 2 min
Kvarteto obvinených z kauzy Voz prepustili na slobodu

BRATISLAVA – Štvoricu obvinených z kauzy Voz prepustili zo zadržania na slobodu. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o tom rozhodol v sobotu (11. 6.). Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

slovakia

left justify in out

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu včera nevyhovel návrhu prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry na vzatie obvinených do väzby a všetky štyri obvinené osoby prepustil zo zadržania na slobodu, pretože nevzhliadol dôvody na ich väzobné stíhanie,“ spresnila hovorkyňa. Proti tomuto rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Najvyšší súd SR 20. júna na verejnom zasadnutí.

 

img

 

V rámci štvrtkovej (9. 6.) akcie vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dovedna 25 fyzických a 6 právnických osôb. Zadržaných bolo 13 osôb. Kauza sa týka podozrení zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti. „Ide o pokračovací zločin skrátenia dane a poistného, spáchaný organizovanou skupinou a obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Únik na dani ku škode štátneho rozpočtu predstavuje 9,2 milióna eur,“ priblížil pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

 

Možno vás zaujme: Najvyšší súd rozhodol! Finančníka Martina Kvietika prepustiatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies