Kučík súťaží bez čiapky a okuliarov, nezvykol si na ne

NETKY.SK • 13 December 2013, 09:28 • 2 min
Kučík súťaží bez čiapky a okuliarov, nezvykol si na ne

HERNING - Tie televízne zábery tesne pred vypuknutím plaveckých šampionátov sú dobre známe: vyšportovaní pretekári napnutí ako tetiva luku sústredení na blokoch, na ich čiapkach sa vyníma národná vlajka, na nose a očiach našponované okuliare. Takýto štandard však ani omylom nepatrí do výbavy slovenského plaveckého reprezentanta Romana Kučíka. S najlepšími si pravidelne meria sily iba v plavkách - bez okuliarov, bez čiapky.

slovakia

left justify in out

"U mňa to takto funguje už desať či dvanásť rokov," rozhovoril sa 32-ročný šprintér o tejto téme v dánskom Herningu na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne. "Čiapka mi nikdy nevyhovovala. Vždy som radšej volil krátky účes. A okuliare? Tie mi viac-menej zavadzali, necítim sa s nimi pohodlne." 

Človek sa nevdojak zarazí, či nejde svojím spôsobom o gól do vlastnej bránky. Veď v rámci snahy o čo najhladšie "kĺzanie sa" v bazéne si plavci z tela neraz odstraňujú i najmenšie chĺpky. Či neuberá absencia spomínaných pomôcok Kučíka o možnosť stiahnuť zo zaplávaného času stotinky sekúnd. "Čiapka aj okuliare určite vo všeobecnosti môžu pomôcť, mal by som napríklad väčší prehľad na obrátke. Ale jednoducho neviem plávať s okuliarmi. Nie je to nič pre mňa. Som radšej, ak si v pretekoch idem vlastným tempom a neobzerám sa dookola," argumentuje bojnický rodák. Pritom len nedávno sa predsa odhodlal vyskúšať ich. "Pred dvoma týždňami na majstrovstvách Slovenska v Trenčíne. A skončilo sa to 'úspechom' - vo finále mi padli a bolo rozhodnuté: ide sa bez nich," zasmial sa sošný plavec, ktorý používa okuliare aspoň počas tréningu. "Ale pokiaľ ideme šprinty alebo štarty, tak je to bez nich." 

Nekrútia súperi pred pretekmi na medzinárodnej úrovni nad "holou" hlavou slovenského reprezentanta? "Bez čiapky niektorí plávajú, holia si hlavu, ale zároveň bez okuliarov som skutočne nikoho nevidel," prezrádza. "S trénermi sme sa o tom veľakrát rozprávali, no proste nemám takú istotu, aby som plával s 'brýlami'." 

Aj bez čiapky a okuliarov je Kučík držiteľom dvoch individuálnych krauliarskych slovenských rekordov v "dvadsaťpäťke": 50 m (22,05) a 100 m (49,46). Oba zaplával pred troma rokmi v holandskom Eindhovene. V dlhom bazéne je neho národné maximum v šprinte 22,91 s. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies