Krkavčia matka nechala svoje 3 deti na ulici hneď po narodení

NETKY.SK • 4 Jún 2024, 20:15 • 2 min
Krkavčia matka nechala svoje 3 deti na ulici hneď po narodení

Britská polícia objavila na východe Londýna opustené novorodené dievčatko, ktorého súrodenca našli policajti v podobnej lokalite v minulosti. Ukázali to testy DNA predložené súdu. Informáciu priniesla BBC.

slovakia

left justify in out

Dievčatko, ktoré dostalo meno Elsa, je podľa testov sestrou Harryho, ktorého ktosi odložil ešte v septembri 2017, a ďalšieho dievčatka menom Romana, ktoré stretol podobný osud v januári 2019.
 
Všetky tri deti boli nájdené vo východolondýnskej časti Newham, Elsu a Romanu len niekoľko sto metrov od seba.
 
Londýnsky súd pre rodinné záležitosti pre výnimočnosť prípadu rozhodol, že zverejnenie informácií je vo verejnom záujme a povolil ho. Znalec na súde vyhlásil, že podľa testov má Elsa veľmi pravdepodobne rovnakého otca aj matku ako predošlé dve deti.
 
Na Elsu upozornil políciu muž venčiaci psa v jednu januárovú noc, ktorá bola podľa BBC najchladnejšia z celého roka. Dievčatko bolo zabalené v uteráku a uložené v taške. Ešte stále malo pupočnú šnúru. Podľa lekárov bolo odložené asi hodinu po pôrode.
 
Bolo síce silno podchladené, ale lekári ho dokázali zachrániť. Teraz je v pestúnskej starostlivosti. Rodičov sa napriek výzvam polície zatiaľ nepodarilo vypátrať.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: BBC, Foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies