Kritizovať nákup postelí a matracov je úbohé, vyhlásil Roman Mikulec

NETKY.SK • 28 Marec 2022, 08:00 • 2 min
Kritizovať nákup postelí a matracov je úbohé, vyhlásil Roman Mikulec

BRATISLAVA - Nezaradený poslanec a člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši v nedeľnej diskusnej relácii hovoril, že nákup 500 poschodových postelí a 1 000 matracov je predražený o 140 000 eur.

slovakia

left justify in out

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) považuje opozičnú kritiku rámcovej zmluvy s dodávateľom poschodových postelí a matracov za úbohú a dokazujúcu nízku politickú úroveň. 

 

Poslanec Raši porovnáva neporovnateľné. Ak by si preštudoval zmluvu zverejnenú v Centrálnom registri zmlúv naozaj dôkladne, nie iba s cieľom populistického manipulovania spoločnosti, zistil by, že príklad, ktorý uviedol v diskusnej relácii, absolútne nespĺňa špecifikáciu nastavenú kompetentnými osobami pracujúcimi priamo medzi utečencami,“ reagovali z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra.

 

 

Ako ďalej spresnili, požiadavka na dodanie poschodových postelí a matracov vznikla na základe potreby obmeny zariadenia v azylových a pobytových zariadeniach Migračného úradu Ministerstva vnútra (MV) SR. Ich špecifikáciu mali vypracovať na základe požiadavky migračného úradu. „Vzhľadom na zvýšený počet utečencov je súčasné zariadenie týchto centier kapacitne nedostatočné a nevyhovujúce,“ dodali.

 

 

Pri procese výberu oslovili aj ďalšie firmy, ktoré však tieto položky nedokázali dodať v požadovanom čase. „Hlavným kritériom pri výbere postelí bola ich odolnosť. Zvolená preto bola zváraná kovová konštrukcia, ktorá umožňuje montáž z dvoch jednolôžkových na jednu dvojposchodovú posteľ. Rovnaké kritéria odolnosti a možnosti opätovného využitia boli aj na matrace,“ podotkli s tým, že pri špecifikovaní postelí ministerstvo plánovalo, aby ich mohli v prípade potreby využívať aj po skončení utečeneckej krízy.

 

Prečítajte si tiež: Ak Mikulec zlyhá, OĽaNO bude konať, tvrdí Ján Budaj
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies