Koronavírus sa vyskytol už aj v tréningovom centre X-Bionic Sphere! Viacerí športovci sú ohrození

NETKY.SK • 26 Január 2021, 22:05 • 2 min
Koronavírus sa vyskytol už aj v tréningovom centre X-Bionic Sphere! Viacerí športovci sú ohrození

Špeciálne prostredie v Šamoríne vyhradené na prípravu športovcov počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu je v ohrození. Napriek prísnym opatreniam sa medzi športovcami v tzv. bubline objavilo hneď niekoľko potvrdených prípadov nákazy ochorením COVID-19.

slovakia

left justify in out

"Bublina v Šamoríne funguje od polovice novembra teraz sa prvýkrát stala nepríjemnosť, že zo 150 pripravujúcich sa športovcov je 25 pozitívnych." 

 

"Sám som sa tam bol pozrieť, ako to funguje. Pri vstupe do rezortu sú testy a každý po pozitívnom teste musí odtiaľ odísť," povedal štátny tajomník pre šport Ivan Husár vo videu na youtube Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

 

"Potvrdilo sa to u niektorých akvabel, plavcov a paralympionikov. Po pozitívne testovaných športovcov si museli prísť rodičia, alebo iní rodinní príslušníci a teraz sa už nachádzajú v domácej izolácii," uviedol facebook Šport v RTVS.


V spomenutom centre v Šamoríne sa už od novembra pripravovali športovci v plaveckých športoch, no šancu trénovať tam mali aj iné odvetvia. 

 

img

 

Ako sa mohli nakaziť?

"Aktuálne ide o plavcov a zrejme z banskobystrickej vetvy. Je ťažké povedať, ako sa to stalo. Predpokladáme, že tak, ako vyhláška hovorí, že osoby, ktoré prekonali COVID-19 a majú potvrdenie od lekára, tak nemusia mať istý čas testy." 

 

img

 

"Druhá možnosť, asi logickejšia, že testy nie sú stopercentne spoľahlivé. Je ťažké vyhodnotiť, kto priniesol problém, ale jeden športovec sa necítil úplne dobre, behom 30 minút ho uzavreli a otestovali PCR testom. Do piatich hodín mali výsledok, že je pozitívny," pokračoval štátny tajomník Husár.

 

Mohli sa rozhodnúť sami 
Pre nakazené osoby je tu možnosť zostať v karanténe v inej budove. Ak sú športovci negatívni a chcú tam zostať počas piatich dní karantény, majú aj takú možnosť. Ostatní idú domov a mali by ísť do karantény, pretože boli v styku s nakazenou osobou.

 

"Priamo v Šamoríne detekovali všetky kontakty," dodal na záver Husár.
 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies