Koronavírus potvrdili v Žiline na okresnom súde i prokuratúre

NETKY.SK • 12 August 2020, 17:00 • 2 min
Koronavírus potvrdili v Žiline na okresnom súde i prokuratúre

Pozitívny test mali dve prokurátorky, sudkyňa, ale i zamestnankyňa, ktorá bola v priamom kontakte so sudkyňou. Napriek tejto situácii je chod súdu zabezpečený, v štandardnom režime je podateľňa, obchodný register i Register partnerov verejného sektora.

slovakia

left justify in out

ŽILINA - Prokuratúra je však v obmedzenom režime. Pre TASR to uviedli hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Martin Kokles a hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská. "Sudcovia a zamestnanci, ktorí pracujú v hlavnej budove súdu, majú nariadený home office. Sudcom predseda súdu odporučil zvážiť zrušenie pojednávaní. Nie všetky pojednávania boli zrušené," spresnila Dudová Záborská s tým, že sudkyňa i zamestnankyňa boli pred testom v domácej karanténe. Doplnila, že  na súde vypracovali zoznam osôb, ktoré boli na pojednávaniach sudkyne.

 

img

 

Podateľňa žilinskej krajskej aj okresnej prokuratúry podľa Koklesa pracuje v obmedzenom režime, osobne neprijíma žiadne podania. Komunikuje písomne, telefonicky i elektronicky. "Povinné je nosenie rúšok v celej budove, každodenná dezinfekcia priestorov, nemali by sme sa stretávať vo väčších skupinách. Pracujeme v obmedzenom režime, pracovná doba je v prípade nutnosti do 12.00 h, inak prokurátori vykonávajú prácu z domu," vysvetlil hovorca prokuratúry.

 

img


Sprísnené opatrenia budú na súde od piatka 21. augusta. Hovorkyňa predpokladá, že to tak potrvá do 24. augusta. Hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline doplnil, že v obmedzenom režime sú zatiaľ do piatka 14. augusta. Situáciu môžu prehodnocovať v pondelok 17. augusta, bude to však závisieť od ďalších výsledkov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies