Kompenzačné opatrenia sú pre nízkopríjmové skupiny ľudí nevyhnutné

NETKY.SK • 17 Marec 2022, 20:26 • 2 min
Kompenzačné opatrenia sú pre nízkopríjmové skupiny ľudí nevyhnutné

BRATISLAVA – Cielené kompenzačné opatrenia sú pre nízkopríjmové skupiny ľudí nevyhnutné. Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa na tom vo štvrtok zhodla v diskusii s ekonomickými odborníkmi Viliamom Páleníkom, Jánom Pokrivčákom a Ivanom Miklošom. Hovorili spolu o potravinovej bezpečnosti a vyšších cenách potravín.

slovakia

left justify in out

Hlava štátu zdôraznila, že svet prechádza z jednej krízy do druhej. Dôsledky pandémie a prebiehajúca ruská agresia na Ukrajine podľa Čaputovej majú a budú mať vplyv aj na infláciu a zvyšovanie cien niektorých komodít. Najmä palív, energií a potravín. „Slovensko je súčasťou jednotného európskeho trhu, a preto obavy z nedostatku potravín dnes nie sú na mieste. Na mieste je však prijímanie opatrení, ktoré najviac ohrozeným skupinám ľudí pomôžu dôsledky zdražovania prekonať,“ skonštatovala.

 

 

Ekonómovia podľa Čaputovej apelujú na zachovanie dobrého fungovania vnútorného trhu Európskej únie, lepšiu transparentnosť a kontrolu prípadného neúmerného navyšovania obchodných marží. Naopak, neodporúčajú plošné zavádzanie regulácií alebo znižovanie nepriamych daní. „Dôležitým postrehom z našej spoločnej diskusie je, že vysoký rast cien niektorých produktov na svetových trhoch je pre napätú geopolitickú situáciu podmienený skôr burzovými výkyvmi spôsobenými neistotou trhov. Nie ich skutočným alebo potenciálnym nedostatkom v budúcnosti,“ zhodnotila prezidentka.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Schwarzenegger posiela srdečný odkaz ruskému ľudutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies