VIDEO: Schwarzenegger posiela odkaz ruskému ľudu

NETKY.SK • 17 Marec 2022, 19:41 • 2 min
VIDEO: Schwarzenegger posiela odkaz ruskému ľudu

LOS ANGELES – Rakúsko-americký herec Arnold Schwarzenegger vo štvrtok požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil „nezmyselnú“ vojnu na Ukrajine. Rusov protestujúcich proti tomuto konfliktu označil za „nových hrdinov“. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

slovakia

left justify in out

„Vy ste túto vojnu začali. Vy túto vojnu vediete. Vy ju môžete zastaviť,“ odkázal Schwarzenegger Putinovi v posolstve na sociálnej sieti Twitter. „Rusko je dnes pre svoju brutalitu izolované zo spoločnosti krajín,“ povedal.

 

 

Ruská vláda podľa Schwarzeneggera obyvateľom svojej krajiny tvrdí, že cieľom vojny je denacifikácia Ukrajiny. „To nie je pravda. Túto vojnu začali tí pri moci v Kremli. Toto nie je vojna ruských občanov,“ povedal. Ruským vojakom Schwarzenegger povedal, že vojna, v ktorej bojujú, je nezákonná a nezmyselná. Pripomenul v tejto súvislosti vojakov bojujúcich v druhej svetovej vojne, ktorí Rusko bránili.

 

Schwarzenegger je bývalý kulturista, herec a politik, pripomína AFP. V roku 1988 sa predstavil vo filme Červená horúčava (Red Heat), ktorý bol prvým americkým filmom nakrúcaným na Červenom námestí v Moskve. V rokoch 2003 – 2011 bol guvernérom Kalifornie. Vo svojom štvrtkovom vyhlásení tiež povedal, že „sila a srdce Rusov ho vždy inšpirovali.“ Takisto pripomenul aj stretnutie so svojím športovým idolom, ruským vzpieračom Jurijom Vlasovom v čase, keď mal Schwarzenegger 14 rokov.

 

Možno vás zaujme: NATO sa nezapojí do konfliktu na Ukrajine, uviedol Scholztwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies