Komisárka OSN žiada vzdelávanie sudcov a policajtov ohľadne násilia proti ženám

NETKY.SK • 8 Marec 2019, 16:51 • 2 min
Komisárka OSN žiada vzdelávanie sudcov a policajtov ohľadne násilia proti ženám

ŽENEVA - Sudcovia, prokurátori a policajti po celom svete potrebujú mať špeciálny kurz, aby vedeli správne zvládnuť prípady násilia proti ženám.

slovakia

left justify in out

V piatok to vyhlásila vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

 

"Dnes, v Medzinárodný deň žien, vydávam naliehavú výzvu vládam, zákonodarcom a sudcom po celom svete, aby využili energiu súčasných spoločenských hnutí proti násiliu založenému na pohlaví," uviedla komisárka a spomenula #MeToo, #Ibelieveher a podobné hnutia.

 

Príslušníci polície a predstavitelia súdov musia podstúpiť školenie, ako odstrániť predsudky o pohlaviach, ktoré často stoja v ceste ochrane žien a spravodlivosti pre ne, uviedla vysoká komisárka OSN vo svojom vyhlásení zo Ženevy.

 

 

Bacheletová apelovala, aby mali ženy väčšiu rolu v navrhovaní zákonov a politík, ktoré ich ovplyvňujú, ale zároveň poukázala na celkový pokrok v právach žien.

 

"Len za posledných šesť mesiacov ženy v Etiópii, Tunisku, Kostarike a Spojených štátoch, okrem iných krajín, získali dôležité politické funkcie a otvorene obhajujú posilňovanie postavenia žien v spoločnosti aj rodovú rovnosť," uviedla Bacheletová vo vyhlásení.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies