Kolíková sa nevzdáva, chce opäť predložiť nový návrh súdnej mapy

NETKY.SK • 5 Jún 2021, 17:42 • 2 min
Kolíková sa nevzdáva, chce opäť predložiť nový návrh súdnej mapy

BRATISLAVA - Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková plánuje v blízkom čase návrh novej súdnej mapy ešte raz predložiť do medzirezortného pripomienkového konania.

slovakia

left justify in out

Chce tak dať čo možno najväčší priestor na oboznámenie sa s ním a na vecnú diskusiu. Pripúšťa pritom aj možné zmeny, ktoré by znamenali vylepšenie návrhu. Napísala to na svojom profile na sociálnej sieti.

 


Ministerka spravodlivosti predstavila návrh reformy súdnej mapy v novembri 2020 a v marci 2021 prešiel návrh pripomienkovaním "Aj v nadväznosti na už dlhší časový odstup, odkedy bol predstavený legislatívny návrh k novej súdnej mape, plánujem v blízkej dobe materiál ešte raz predložiť do riadneho medzirezortného pripomienkového konania,“ skonštatovala.

 

img


"Som rada, že pandemická situácia sa zlepšuje. Dovoľuje nám viac cestovať, aj osobne sa stretávať. Teším sa z toho, pretože môžem vycestovať za sudcami a osobne sa s nimi opätovne rozprávať o novej súdnej mape," uviedla šéfka rezortu spravodlivosti.

 

V uplynulých dňoch sa k tejto téme stretla so sudcami v obvodoch žilinského, banskobystrického, nitrianskeho a trnavského krajského súdu a hovorila aj so sudcami v obvode Krajského súdu Košice a Prešov.

"Chcem urobiť novú súdnu mapu. Považujem ju za dobrú a dôležitú. Jednak pre samotných sudcov a zamestnancov v justícii. Ale hlavne pre ľudí, ktorí sa ocitnú v životnej situácii, ktorá ich privedie pred súd,“ pokračovala.

 

img

 

Podľa ministerky je nová súdna mapa dobrou cestou, aby boli na súdoch špecializovaní sudcovia v hlavných agendách. Zlepšiť by sa tak mala kvalita rozhodnutí súdov a z dlhodobejšieho hľadiska aj zrýchlili rozhodovanie súdov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies