Finančník Martin Kvietik zostáva vo väzbe. Na čo sa sťažuje?

NETKY.SK • 16 Máj 2022, 16:59 • 2 min
Finančník Martin Kvietik zostáva vo väzbe. Na čo sa sťažuje?

PEZINOK - Rozhodnutie nie je právoplatné, obhajoba podala sťažnosť. Zaoberať sa ňou bude Najvyšší súd (NS) SR. Informoval o tom obhajca obvineného Dušan Ivan.

slovakia

left justify in out

Finančník Martin Kvietik zostáva väzobne stíhaný. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v pondelok zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

 

img

 

Kvietik sa nachádza od mája 2021 vo väzbe pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s reštitučnými a nájomnými konaniami na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti vo vzťahu k orgánom verejnej moci. „Takýto argument sa rozbíja sám osebe. Je nezmyselný, vo svojej podstate nelogický,“ zdôraznil Ivan.

 

Prečítajte si tiež: Expolicajt z kauzy Očistec ide do väzenia na dva roky

 

Dokazovanie v tomto prípade podľa jeho slov už skončili. „Vyšetrovateľ len sporadicky vykoná nejaký procesný úkon. V podstate je od 22. októbra 2021 vo veci nečinný,“ tvrdí. Nevylučuje, že sa po rozhodnutí NS SR obrátia so sťažnosťou na Ústavný súd SR, prípadne na orgány mimo SR.

 

img

 

Väzobné stíhanie Kvietika je podľa obhajcu „dôsledkom umelej kriminalizácie nášho klienta aj vo vzťahu k inej trestnej veci, v ktorej prebieha hlavne pojednávanie“. Kvietika predtým väzobne stíhali aj pre kauzu Dobytkár, konkrétne od júla 2020 do marca 2021.

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala vlani v máji osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so SPF, sedem z nich obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Kauzu Dobytkár, kde čelí obžalobe, už pojednáva banskobystrické pracovisko ŠTS.

 

Možno vás zaujme: Finančník Martin Kvietik žiada o prepustenie z väzby!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies