Košická filharmónia bude hrať v kameňolome pod hradom

NETKY.SK • 1 September 2011, 14:58 • 2 min
Košická filharmónia bude hrať v kameňolome pod hradom

Košická filharmónia bude hrať v kameňolome pod hradom

slovakia

left justify in out

img

Kameňolom pod Muránskym hradom bude v sobotu 3. septembra miestom netradičného koncertu Štátnej filharmónie Košice. Ako pre TASR povedal hovorca štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky Vlastimil Rezek, podujatie sa koná v rámci Medzinárodného roka lesov, ktorý vyhlásila OSN.
      Každý mesiac je venovaný špecifickej téme. "V auguste si lesníci spolu s laickou verejnosťou pripomínajú vzájomný vplyv lesa a kultúry," vysvetlil Rezek. Vystúpenie Štátnej filharmónie v Košiciach sa uskutoční v Národnom parku Muránska planina so začiatkom o 17.00 hodine.
      "Koncert v kameňolome je premiéra, v takom prostredí náš orchester ešte nehral," povedala námestníčka umeleckej prevádzky Štátnej filharmónie Hana Bonková. V približne hodinovom programe zaznie pod taktovkou dirigenta Gabriela Rovňáka 12 skladieb Johanna Straussa, Georga Bizeta, Antonína Dvořáka a Mikuláša Moyzesa.
      Podujatie je súčasťou 5. ročníka Revúckych augustových koncertov. Lesy Slovenskej republiky ho pripravili spolu s neziskovou organizáciou Quirinius. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v tamojšom rímskokatolíckom kostole. "Dúfame, že tak, ako pre nás, aj pre hudobných nadšencov, bude koncert v kameňolome pekným zážitkom. Veríme, že prírodná akustika umocní hudobnú produkciu a že poslucháči si vychutnajú hudbu aj bez zosilňovačov," dodala Bonková.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies