Kedy sa budú konať jesenné voľby? Boris Kollár prišiel s novým návrhom

NETKY.SK • 29 Máj 2022, 15:45 • 2 min
Kedy sa budú konať jesenné voľby? Boris Kollár prišiel s novým návrhom

BRATISLAVA - Zákon hovorí, že predseda parlamentu musí vyhlásiť voľby najneskôr 110 dní predo dňom ich konania. Vyhlásiť by ich teda mohol do 11. júla.

slovakia

left justify in out

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) zatiaľ oficiálne nevyhlásil termín jesenných spojených volieb. Už skôr avizoval, že komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa majú konať 29. októbra. 

 

img

 

Pôvodne sa hovorilo o skoršom termíne volieb, aby sa ľudia v dušičkovom období nemuseli „zaoberať voľbami“. Kollár teraz hovorí, že voľby počas Dušičiek môžu prilákať viac voličov. Veľa ľudí podľa neho cestuje ďaleko na miesto svojho trvalého pobytu a je možné, že dva víkendy po sebe by necestovali. Koaliční partneri ho podľa jeho slov presvedčili, že sa tak môže dosiahnuť vyššia účasť na voľbách.

 

img

 

Koalícia menila legislatívu, aby sa voľby mohli konať o týždeň skôr, teda 22. októbra. Na májovej schôdzi parlament schválil návrh zákona o špeciálnom spôsobe hlasovania vo voľbách do orgánov samosprávy obcí a vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov, ktoré sa konajú v roku 2022 v rovnaký deň a v rovnakom čase. Schválený zákon umožňuje, aby sa voľby mohli konať v posledných 21 dňoch volebného obdobia orgánov samospráv namiesto doterajších 14.

 

Prečítajte si tiež: Jana Bittó Cigániková pripustila spoluprácu SaS s Hlasom-SDtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies