Každý ruský vrah musí byť potrestaný, vyhlásil Zelenskyj

NETKY.SK • 11 Júl 2022, 08:54 • 2 min
Každý ruský vrah musí byť potrestaný, vyhlásil Zelenskyj

KYJEV – Uviedol to vo svojom príhovore v noci na pondelok v reakcii na víkendový ruský raketový útok na bytový dom v meste Časiv Jar v Doneckej oblasti, pri ktorom zahynulo najmenej 15 ľudí. TASR informuje na základe správy britského denníka The Guardian.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„Každý, kto dáva príkazy na takéto útoky, každý, kto ich vykonáva v bežných mestách, v obytných štvrtiach, zabíja úplne úmyselne,“ povedal Zelenskyj. „Každého ruského vraha je nevyhnutné potrestať. Úplne každého. Rovnako, ako tomu bolo v prípade nacistov. A nech neočakávajú, že ich štát ochráni. Rusko ich opustí ako prvé, keď sa zmenia politické okolnosti,“ dodal.

 

      

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v príspevku na sociálnej sieti Telegram označil predmetnú udalosť za „ďalší teroristický útok“. Rusko by podľa jeho slov malo byť označené za štátneho sponzora terorizmu.

 

      

Zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko na Telegrame napísal, že záchranárom sa z trosiek bytového domu v lokalite Časiv Jar podarilo vyslobodiť šesť ľudí. Uväznených naďalej ostáva viac ako 23 osôb, dodal.

 

Možno vás zaujme: Ukrajina pripravuje milión vojakov na opätovné dobytie juhu krajinytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies