Každé tretie dieťa sa v Nemecku narodí nezosobášenému páru

NETKY.SK • 19 December 2016, 14:15 • 2 min
Každé tretie dieťa sa v Nemecku narodí nezosobášenému páru

FRANKFURT NAD MOHANOM - Každé tretie dieťa v Nemecku sa narodí rodičom, ktorí nežijú v oficiálnom manželskom zväzku. Vyplynulo to z pravidelnej výročnej štúdie, ktorú zverejnil dnes Spolkový štatistický úrad (Destatis).

slovakia

left justify in out

Opísaná situácia sa podľa údajov Destatisu oproti vlaňajšku nezmenila a podiel takýchto novorodencov zostal na úrovni 35 percent. Mimoriadnym bol však rok 2014, počas ktorého sa do nezosobášených rodín narodil rekordný počet detí.

 

Výskyt takéhoto typu partnerského zväzku sa podľa Destatisu v Nemecku za uplynulých 25 rokov viac než zdvojnásobil. Ide o všeobecný trend v rozvinutých štátoch, kde badať odklon od tradičného vnímania rodiny.

 

Unikátnym pre Nemecko je výrazný nesúlad medzi spolkovými krajinami - v čase studenej vojny rozdelenými na Západné a Východné Nemecko. V spolkových krajinách bývalého Západného Nemecka sa nezosobášeným párom narodí 30 percent zo všetkých detí, pričom v bývalých spolkových krajinách Východného Nemecka je to až 61 percent detí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies