Joe Biden nie je mentálne spôsobilý, tvrdí americký senátor. Prezident reaguje!

NETKY.SK • 11 Máj 2022, 06:26 • 2 min
Joe Biden nie je mentálne spôsobilý, tvrdí americký senátor. Prezident reaguje!

WASHINGTON - Ostrú kritiku na margo prezidenta USA zverejnil republikánsky senátor Rick Scott, ktorý tvrdí, že o zlom zdravotnom stave šéfa Bieleho domu vie viacero ľudí, no boja sa o tom rozprávať.

slovakia

left justify in out

Scott označil v utorok amerického prezidenta za mentálne nespôsobilého a vyhlásil, že by mal odstúpiť. TASR správu prevzala z agentúry AFP. „Každý to vie. Nikto nie je ochotný to povedať. My však musíme, v záujme krajiny. Joe Biden nedokáže plniť túto úlohu,“ povedal senátor zastupujúci americký štát Florida.

 

Prezident podľa Scottových slov nie je spôsobilý na výkon svojej funkcie. Je „nezrozumiteľný, nespôsobilý a zmätený“ a polovicu času nevie, kde je. „Nie je schopný vedenia a nie je schopný vykonávať svoje povinnosti,“ povedal senátor.

 

Scott na Twitteri napísal, že Biden nevie, ako vyriešiť inflačnú krízu, ktorú sám vytvoril. „Len sa ukrýva v Bielom dome, obviňuje ostatných a klame,“ napísal. Biden v súvislosti so Scottovými výrokmi vyjadril presvedčenie, že „ten muž má problém“.

 

img

 

Joe Biden sa vlani v januári vo veku 78 rokov stal najstarším prezidentom v histórii USA. Republikánska strana používa tvrdenie, že je Biden senilný, vo svojich slovných útokoch od čias neúspešnej kampane Bidenovho predchodcu v úrade Donalda Trumpa, pripomína AFP. Ten sa po prehre vo voľbách v novembri 2020 neúspešne usiloval výsledky zvrátiť.

 

Prečítajte si tiež: Frustrovaný Putin môže byť ešte nebezpečnejší, vyhlásil litovský minister

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies