Joan Mir je už istým majstrom sveta v MOTO GP! Suzuki sa vracia na trón po 20 rokoch

NETKY.SK • 16 November 2020, 11:17 • 3 min
Joan Mir je už istým majstrom sveta v MOTO GP! Suzuki sa vracia na trón po 20 rokoch

Španielsky jazdec vo farbách Suzuki Joan Mir sa po prvý raz v kariére a značne nečakane stal majstrom sveta v pretekoch cestných motocyklov v kráľovskej kubatúre MotoGP. Jazdec na motocykle Suzuki si v predposledných pretekoch sezóny v španielskom Cheste pri Valencii zabezpečil titul zo siedmej priečky v cieli.

slovakia

left justify in out

Víťazom víkendových pretekov sa stal Talian Franco Morbidelli na Yamahe. Oslávil tretie víťazstvo v sezóne, celkovo je druhý, ale Mira už nepreskočí.

 

 

Stabilné výkony 
Dvadsaťtriročný Mir dosiahol v tejto sezóne iba jedno víťazstvo (pred týždňom na VC Európy), ale až sedem pódiových umiestnení. Titul získal nie pre svoje suverénne výkony, ale stabilnú výkonnosť. Iba raz na VC Francúzska sa ocitol mimo najlepšej desiatky celkového poradia.

 

 

Mir sa stal prvým majstrom sveta na Suzuki od čias Američana Kennyho Robertsa ml. v roku 2000. Zároveň je to šiesty titul pre túto japonskú značku. Mir je svetový šampión v najslabšej kubatúre Moto3 spred troch rokov. Po presune do MotoGP bol vlani celkovo až dvanásty.

"Nedokážem opísať svoje emócie. Celý život som pre toto bojoval. Momentálne nemôžem plakať, nedokážem sa smiať. Je to zmes všetkých emócií. Ak ste nasledovali svoj sen a ten sa potom splní, je to ťažko pochopiteľná eufória," uviedol Joan Mir aj na webe laola1.at.

 

 

Podľa Rossiho je titul v správnych rukách

"Chcem zablahoželať Joanovi a celému tímu Suzuki. Zaslúžia si to," povedal Austrálčan Jack Miller, celkovo ôsmy muž šampionátu MotoGP. Gratulácii sa nevyhol ani najlepší jazdec na motocykli všetkých čias Talian Valentino Rossi.

 

"Na začiatku sezóny na Mira nikto nestavil, ale už v posledných minuloročných pretekoch ukázal veľké zlepšenie. Takisto bol silný aj v zimných predsezónnych testoch," uviedol Rossi.

 

"Z môjho pohľadu je to veľmi skúsený jazdec. Javí sa, akoby mal viac skúseností vzhľadom na to, že je veľmi mladý jazdec, veď v najvyššej kubatúre jazdí len druhý rok. Takisto absolvoval iba jednu sezónu v Moto2. Takže je to neskutočný talent."

 

img

 

"Nikto nečakal, že tento rok môže vyhrať šampionát práve on, ale myslím si, že titul je v správnych rukách. Počas sezóny podával stabilné výkony, čo bolo najmä pre tento ročník veľmi dôležité," pokračoval.

 

"Vyhral iba jeden závod, ale musíme si uvedomiť, že v Rakúsku boli preteky zastavené pre veľkú nehodu [Maverick Vinales], vyhral by však aj tam," uzavrela žijúca legenda MOTO GP.

 


Posledné štrnáste preteky sezóny v MotoGP sa uskutočnia o týždeň v portugalskom Portimau.


 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies