Jaroslav Naď privítal Strategický kompas EÚ. Čo nám prinesie?

NETKY.SK • 5 Apríl 2022, 06:00 • 2 min
Jaroslav Naď privítal Strategický kompas EÚ. Čo nám prinesie?

BRATISLAVA - Strategický kompas EÚ a bezpečnostná situácia v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine boli hlavnými témami pondelkového stretnutia ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) s veľvyslancami členských štátov Európskej únie (EÚ) na pôde rezortu obrany.

slovakia

left justify in out

Stretnutie inicioval francúzsky veľvyslanec v SR Pascal Le Deunff v kontexte prebiehajúceho predsedníctva Francúzska v Rade EÚ. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

 

„Slovensko víta prijatie Strategického kompasu EÚ členskými štátmi Únie. V čase, keď v našom najbližšom susedstve prebieha vojna, ide o skutočne dôležitý konsenzus,“ uviedol Naď. Hovorí o jasnom signáli, že Európska únia je schopná a ochotná posilniť svoju bezpečnosť a obranu.

 

Prečítajte si tiež: Milan Krajniak zakročil proti zdražovaniu. Kto dostane pomoc?

 

Opatrenia zahrnuté v Strategickom kompase, ktorého úlohou je poskytnúť usmernenie pre ďalší rozvoj spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky na najbližšie roky, prinesú podľa ministra lepšie možnosti budovania a rozvíjania obranných spôsobilostí, v dôsledku čoho sa posilní aj NATO. Ocenil tiež iniciatívu na vytvorenie súboru nástrojov EÚ na boj proti hybridným hrozbám.

 

img

Pascal Le Deunff

 

Minister na stretnutí tiež informoval veľvyslancov o pokračujúcich modernizačných projektoch v Ozbrojených silách SR, ako aj o doterajšej pomoci SR pre Ukrajinu.

 

Možno vás zaujme: Zuzana Čaputová sa poďakovala za oslobodenie Bratislavy. Pridala silnú výzvu!

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies