Butenko v ďalšom veľkom zápase: Šampión EUROGOLD pyramídy zabojuje o titul RFA!

NETKY.SK • 11 Máj 2024, 10:30 • 2 min
Butenko v ďalšom veľkom zápase: Šampión EUROGOLD pyramídy zabojuje o titul RFA!

Ukrajinský MMA bojovník Alexander Butenko je v organizácii RFA naďalej neporazený. Víťaz EUROGOLD pyramídy o 30 000 eur zdolal Františka Bočáňa aj v odvete a proti Brazílčanovi Costovi predviedol na RFA 15 bezchybný výkon. Teraz čaká 37-ročného elitného Ukrajinca ďalší obrovský zápas, v ktorom bude mať možnosť získať titul welterovej váhy RFA.

slovakia

left justify in out

Jeho súperom bude na RFA x IAF Warm Up v Nových Zámkoch Američan Will Chope, ktorý má za sebou vyše 60 profi MMA zápasov. Špecialista na submisie bude spolu s Ronysom Torresom, ktorého Butenko porazil vo finále pyramídy na split decision, suverénne najťažší súper, s ktorým sa v rámci RFA stretol. Titulový zápas sa uskutoční 18. mája. Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieťach Predpredaj a Ticketportal.

 

Debut v UFC s Maxom Hollowayom

Chope má v súčasnosti 33 rokov, no vo svojej kariére zažil už snáď úplne všetko. Jeho aktuálne skóre je 42-21, pričom 29 súperov ukončil submisiou. Množstvo zápasov išiel pod pravidlami bare knukcle boxing, teda v boxe bez rukavíc. Napriek tomu, že v RFA doposiaľ nikdy nenastúpil, pre Butenka by organizácia vyberala vhodnejšieho súpera len veľmi ťažko.

Aj keď je Chope v súčasnosti na vlne dvoch prehier v rade, v minulosti sa predstavil v jednom zápase aj pod najslávnejšou organizáciou sveta, UFC. V nej debutoval proti jednému z najznámejších bojovníkov sveta Maxovi Hollowayoiv, ktorý sa naposledy zaskvel výstavným knokautom Justina Geathjeho v poslednej sekunde 5. kola. Napriek tomu, že Chope prehral s Hollowayom v 2. kole na TKO, jeho premiéru v UFC mu už nikto nevezme.

 

Súboj najskúsenejších bojovníkov, aký len mohol byť
V rámci organizácie RFA by sme len márne hľadali skúsenejšieho MMA bojovníka než Alexandra Butenka. Ukrajinský bojovník má v súčasnosti skóre 56-18-3 a podobne ako jeho súper, aj Butenko väčšinu svojich súperov ukončil na submission.
 
Titulový zápas vo welterovej váhe teda prinesie úžasnú bitku dvoch bojovníkov, pre ktorých je boj v klietke rutinou. Nového šampióna RFA vo váhe do 77 kilogramov spoznáme už 18. mája na RFA x IAF Warm Up v Nových Zámkoch.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
RFA, Zdroj foto: RFA/Matúš Zeťák
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies