Jaroslav Naď odletel navštíviť slovenských vojakov na Cypre

NETKY.SK • 29 Júl 2021, 08:15 • 2 min
Jaroslav Naď odletel navštíviť slovenských vojakov na Cypre

BRATISLAVA - Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes odletel navštíviť slovenských vojakov pôsobiacich v misii UNFICYP v Cyperskej republike. Slovensko v nej pôsobí už 20 rokov.

slovakia

left justify in out

Hneď po prílete bude slovenský šéf rezortu obrany rokovať s ministrom obrany Cypru Charalambosom Petridesom. Po stretnutí podpíšu partneri Memorandum o porozumení. Následne sa Naď presunie na Veliteľstvo UN Protected Area (UNPA) v Nikózii, kde ho príjme veliteľka misie UNFICYP Ingrid Gjerde. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

img

Zahraničná cesta ministra obrany bude trvať do soboty 31. júla. Jaroslav Naď navštívi veliteľstvo Sektoru 4 (kemp Štefánik) vo Famaguste, kde Ozbrojené sily SR (OS SR) prevzali všetky pozície v roku 2018. Naď navštívi aj základňu PB 104.

 

Prečítajte si: Jaroslav Naď podporuje návrh na skrátenie volebného moratória

Mierová misia UNFICYP je jednou z najstarších mierových misií OSN a trvá nepretržite od roku 1964. Jej cieľom je udržiavať status quo vo vnútri nárazníkovej zóny, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami, prispieť k obnove a udržaniu práva a poriadku na ostrove a vykonávať humanitárne úlohy. Zároveň od roku 1974 separuje ozbrojené sily nachádzajúce sa na ostrove v operačnom priestore nárazníkovej zóny UNFICYP.

Slovensko pôsobí v misii od 27. mája 2001. Aktuálne slúžií v rámci misie UNFICYP 238 príslušníkov OS SR, z toho 24 žien. Ide o 39. rotáciu OS SR. Vojaci sú nasadzovaní na 12 mesiacov. Doteraz sa v misii vystriedalo už 3 885 slovenských profesionálnych vojakov, z toho 213 vojačiek.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies