Japonsko nariadilo Facebooku zlepšiť ochranu užívateľských dát

NETKY.SK • 22 Október 2018, 17:02 • 2 min
Japonsko nariadilo Facebooku zlepšiť ochranu užívateľských dát

TOKIO - Japonská vláda v pondelok nariadila spoločnosti Facebook, aby zlepšila ochranu osobných údajov užívateľov tejto sociálnej siete.

slovakia

left justify in out

Výzva prišla po nedávnych hackerských útokoch, ktoré postihli desiatky miliónov ľudí na celom svete, informuje spravodajská stanica France 24.

 

Facebook začiatkom mesiaca oznámil, že hackeri získali prístup k osobným údajom 29 miliónov užívateľov. Kybernetickí útočníci na to využili tri softvérové nedostatky a ukradli "prístupovú identitu", ktorá užívateľom umožňuje automaticky sa zalogovať späť do tejto platformy. Medzi napadnutými boli aj japonskí užívatelia.

 

Facebook predtým priznal, že tohto roku došlo tiež k ukradnutiu osobných dát desiatok miliónov užívateľov zo strany britskej firmy Cambridge Analytica, ktorá v roku 2016 pracovala pre vtedajšieho amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. V tomto škandále bolo postihnutých do 100.000 užívateľov z Japonska.

 

Tokio zároveň nariadilo Facebooku, aby lepšie komunikoval so svojimi užívateľmi a promptne reagoval na ich žiadosti - napríklad v prípade žiadosti o zmazanie účtu.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies