Ministri zahraničných vecí G7 potvrdili podporu Ukrajine

NETKY.SK • 17 Apríl 2023, 11:30 • 2 min
Ministri zahraničných vecí G7 potvrdili podporu Ukrajine

KARUIZAWA - Skupina hospodársky silných krajín G7 bude pokračovať v podpore Ruskom napadnutej Ukrajiny.

slovakia

left justify in out

Skupina hospodársky silných krajín G7 bude pokračovať v podpore Ruskom napadnutej Ukrajiny. Zhodli sa na tom ministri zahraničných vecí G7 v pondelok na stretnutí v japonskom meste Karuizawa. Oznámil to japonský rezort diplomacie, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

 

Ministri súčasne potvrdili aj požiadavku, aby Rusko svoje vojenské jednotky "bezodkladne a bezpodmienečne" stiahlo z Ukrajiny. Podľa zverejneného stanoviska budú krajiny G7 naďalej uplatňovať sankcie uvalené voči Moskve. Japonský minister zahraničných vecí Jošimasa Hajaši zdôraznil, že skupina G7 a rovnako zmýšľajúce krajiny musia v tomto úsilí demonštrovať jednotu. Šéfovia diplomacie sa tiež dohodli, že sa budú spoločne snažiť zabrániť tomu, aby boli sankcie voči Rusku obchádzané a aby agresor dostával zbrane od tretích krajín, dodáva DPA.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies