Izrael a Palestínčania začnú 26. októbra plánovať mierové rokovania

NETKY.SK • 18 Október 2011, 19:56 • 2 min
Izrael a Palestínčania začnú 26. októbra plánovať mierové rokovania

Izrael a Palestínčania začnú 26. októbra plánovať mierové rokovania

slovakia

left justify in out

img

Kvarteto blízkovýchodných mierových sprostredkovateľov bude 26. októbra v Jeruzaleme oddelene rokovať s Izraelom a Palestínčanmi o obnovení zablokovaných mierových rozhovorov. Dnes to oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí a EÚ.
Oznámenie prišlo pár hodín pred utorkovým začiatkom výmeny tisícky palestínskych väzňov za izraelského vojaka.
Kvarteto blízkovýchodných sprostredkovateľov - EÚ, USA, OSN a Rusko - 23. septembra vyzvali obe strany konfliktu, aby v priebehu mesiaca obnovili rokovania s tým, že dohodu by mali dosiahnuť do konca roka 2012.
"Kvarteto vyslancov sa s oboma stranami zíde 26. októbra v Jeruzaleme, aby sa začali prípravy a vypracovali agendu pre rokovania," povedala v Bruseli Maja Kocijančičová, hovorkyňa šéfky zahraničnej politiky EÚ Catherine Ashtonovej.
Rokovania uviazli na mŕtvom bode pred rokom, keď izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol predĺžiť čiastočné moratórium na výstavbu židovských osád v okupovanom Predjordánsku. Situáciu v septembri skomplikovala žiadosť palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása o prijatie Palestíny do OSN.

Zdroj: TASR/AP, DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies