Ivan Saktor sa nebude uchádzať o post primátora

NETKY.SK • 2 September 2010, 11:52 • 2 min
Ivan Saktor sa nebude uchádzať o post primátora

Ivan Saktor sa nebude uchádzať o post primátora

slovakia

left justify in out

img

Banskobystrický primátor Ivan Saktor sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách nebude uchádzať o post prvého muža mesta. Oznámil to oficiálne dnes po dlhšom zvažovaní svojej opätovnej kandidatúry na post primátora. V minulých voľbách sa oň uchádzal ako nezávislý s podporou strany Smer-SD a ďalších politických subjektov.  
      "Je to moje slobodné rozhodnutie. Pred štyrmi rokmi som pri svojom vstupe do komunálnej politiky prišiel s konkrétnou víziou naštartovania sociálno-ekonomického rozvoja mesta. Môj rozvojový program presahoval štvorročné obdobie, preto verím, že aj po nových komunálnych voľbách bude pokračovať kontinuita v smerovaní rozvoja mesta Banská Bystrica," uviedol vo svojom vyhlásení Saktor.
      Dodal, že ako nezávislý človek so sociálnym cítením si chce zachovať politický nadhľad a netrieštiť v Banskej Bystrici ľavicové sily. Tie majú v meste pod Urpínom svoju dlhoročnú tradíciu a mali by si ju zachovať aj po nastávajúcich novembrových komunálnych voľbách.
      K tomu, čo bude robiť po odchode z postu primátora Banskej Bystrice, sa konkrétne nevyjadril. O tom, či podporí v predvolebnej kampani kandidáta Smeru-SD alebo niekoho iného, zatiaľ nie je rozhodnutý, vyjadrí sa k tomu až po nastávajúcich možných rokovaniach.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona