Nákupné hodiny vyhradené pre seniorov a ZŤP sa od pondelka rušia!

NETKY.SK • 11 Október 2021, 08:23 • 2 min
Nákupné hodiny vyhradené pre seniorov a ZŤP sa od pondelka rušia!

BRATISLAVA - Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, upravujúca činnosť prevádzok, je účinná od pondelka. Doteraz mali "seniorské hodiny" vyčleniť prevádzky v bordových a čiernych okresoch v režime "základ". Seniori však toto opatrenie využívali veľmi málo. Konzílium teda tento krok prehodnotilo.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Hodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sú však zrušené. "K zrušeniu seniorských hodín pristúpilo konzílium odborníkov spolu s ÚVZ SR z pragmatických dôvodov. Jeden z nich bol, že seniori ich využívali málo, toto opatrenie tak v konečnom dôsledku prevádzky neprimerane zaťažovalo a bolo to neefektívne. Zdôrazňujeme však, že naďalej platí povinnosť prevádzok dodržiavať súbor mnohých protiepidemických opatrení na zníženie šírenia nákazy, ktoré im vyplývajú z platných vyhlášok," uviedla hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

 

img

 

Pri vstupe do prevádzky je povinné zvoliť si režim, mať o tom na viditeľnom mieste oznámenie a zabezpečiť vstup do priestorov len účastníkom v zvolenom režime (základ, OTP, kompletne zaočkovaní).

 

Prečítajte si: Polícia uplatní tvrdé opatrenia voči tým, ktorí atakujú zdravotníkov!

 

Režim však nemusia vyznačovať napríklad potraviny, drogérie, lekárne, očné optiky a predajne zdravotníckych pomôcok, kúpele poskytujúce procedúry na základe návrhu lekára, predajne novín a tlačovín, predajne s krmivom pre zvieratá a veterinárne ambulancie, knižnice, čerpacie stanice, opravovne a servis elektroniky strojov či služby STK a emisnej kontroly.

 

Za kompletne zaočkované osoby sa pre potreby vyhlášky považujú deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku. Lehota bola podľa ÚVZ SR stanovená tak, aby sa osoba vo veku 12 rokov stihla zaočkovať a po očkovaní jej uplynul potrebný čas, pri ktorom je predpoklad, že sa v tele stihne vytvoriť dostatočná hladina ochranných protilátok.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies