Írsko umiestnilo na trhu dlhopisy za 400 miliónov eur

NETKY.SK • 10 September 2010, 07:29 • 2 min
Írsko umiestnilo na trhu dlhopisy za 400 miliónov eur

rsko umiestnilo na trhu dlhopisy za 400 miliónov eur - Svet Írsko dnes v ťažkých podmienkach úspešne umiestnilo na finančnom trhu štátne dlhopisy za 400 miliónov eur. Informovala o tom írska štátna dlhová agentúra IGCP v Dubline.

slovakia

left justify in out

img

Írsko dnes v ťažkých podmienkach úspešne umiestnilo na finančnom trhu štátne dlhopisy za 400 miliónov eur. Informovala o tom írska štátna dlhová agentúra IGCP v Dubline. Ich úročenie v porovnaní s rovnakou aukciou koncom augusta dokonca kleslo.
      Úročenie írskych 10-ročných štátnych dlhopisov je však stále vysoké, dnes dosiahlo 5,893 %. Vyššie úroky z krajín eurozóny platí len Grécko. Na porovnanie: nemecké 10-ročné štátne dlhopisy majú úrok 2,249 %.
      Zhoršenie úverových podmienok pre Írsko súvisí s krízou banky Anglo Irish. Vláda ju však chce rozdeliť na perspektívnu a neperspektívnu časť a postupne prekonať jej existenčné problémy.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies