Infantka Cristina pôjde pred súd pre obvinenia z daňových podvodov

NETKY.SK • 22 December 2014, 12:35 • 2 min
Infantka Cristina pôjde pred súd pre obvinenia z daňových podvodov

MADRID - Sestra španielskeho kráľa Filipa VI. si sadne na lavicu obžalovaných. Infantka Cristina sa bude musieť pred súdom v meste Palma de Mallorca zodpovedať z obvinení z daňových podvodov.

slovakia

left justify in out

Podľa agentúry DPA o tom dnes rozhodol vyšetrujúci sudca José Castro. Súdne konanie súvisí s finančným škandálom okolo Cristininho manžela Iňakiho Urdangarína, bývalej hádzanárskej hviezdy. Urdangarín čelí obvineniam, že ako prezident neziskovej nadácie Nóos spreneveril na daniach spolu so svojimi komplicmi dovedna šesť miliónov eur.
      

Dnešné rozhodnutie súdu vyššej inštancie na Baleárskych ostrovoch o infantke Cristine ešte predĺži nepríjemnosti španielskej kráľovskej rodiny, ktorá sa chcela dištancovať od korupčného vyšetrovania, pripomína agentúra Reuters.
      

Bude to prvý prípad vôbec, keď si príslušník španielskej kráľovskej rodiny sadne na lavicu obžalovaných. Infantka Cristina i jej manžel obvinenia odmietli.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies