Infantino: Máme podporu zväzov pre rozšírenie MS

NETKY.SK • 29 December 2016, 13:42 • 2 min
Infantino: Máme podporu zväzov pre rozšírenie MS

ZÜRICH - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino vyhlásil, že myšlienka rozširovania počtu účastníkov záverečného turnaja majstrovstiev sveta sa u mnohých národných zväzov stretla s podporou.

slovakia

left justify in out

Ako je známe, šéf FIFA nedávno predstavil návrh so 48 národnými tímami, ktoré by žreb rozdelil do 16 trojčlenných skupín. Prvé dva tímy z každej skupiny by postúpili do vyraďovacej fázy. Skutočnosťou by to mohlo byť na MS 2026.


"Musíme byť otvorenejší," vyhlásil Infantino na konferencii v Dubaji s dôvetkom, že turnaj so 48 účastníkmi by bol po finančnej stránke oveľa lákavejší. "Keď sme diskutovali v predstaviteľmi jednotlivých asociácií, vo väčšine prípadov boli tejto myšlienke naklonení, a tak musí vzniknúť priestor na ďalšie debaty," doplnil 46-ročný rodák zo švajčiarskeho Brigu.


Formát MS naposledy prešiel zmenami v roku 1998, vtedy stúpol počet účastníkov z 24 na 32. Infantino sa domnieva, že nový model "mundialu" so 48 krajinami by oproti súčasnosti výrazne nezvýšil počet zápasov na podujatí a zároveň by doprial ďalším krajinám väčšiu šancu zúčastniť sa na najväčšom futbalovom sviatku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies