Indonézsky ostrov Bali turistom spoplatní vstup

NETKY.SK • 15 Júl 2023, 13:30 • 2 min
Indonézsky ostrov Bali turistom spoplatní vstup

DENPASAR - Od budúceho roka budú musieť turisti pri vstupe na indonézsky ostrov Bali zaplatiť poplatok desať amerických dolárov (8,94 eura) na osobu. Získané peniaze sa použijú prioritne na programy na ochranu životného prostredia a miestnej kultúry, oznámil tamojší úrad pre cestový ruch.

slovakia

left justify in out

Poplatok sa bude vyberať priamo na letisku a v prístavoch od 1. januára 2024. Cestujúci si budú musieť ponechať potvrdenie o uhradení poplatku a príslušnú nálepku, kým neopustia ostrov.

"Touto politikou chceme zvýšiť povedomie a zodpovednosť zahraničných turistov, aby sa podieľali na ochrane životného prostredia a kultúry Bali," uviedol v obežníku úrad pre cestovný ruch. 

Ostrov Bali sa stal vyhľadávanou turistickou destináciou vďaka prírodným scenériám a bohatej kultúre. Nedávno sa dostal na titulné stránky novín v súvislosti s nevhodným správaním turistov, ktorí napríklad tancovali nahí, respektíve pózovali sporo odetí na vrchole sopiek Batur a Agung. Obyvatelia Bali pritom považujú obe tieto hory za posvätné.

Guvernér provincie Wayan Koster v reakcii na incidenty oznámil sprísnenie dohľadu nad správaním návštevníkov. Minulý týždeň vyhlásil, že chce z Bali urobiť destináciu pre kvalitný cestovný ruch a náročných hostí, ktorí rešpektujú miestnu kultúru.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR / Marek Nemček Foto: Dovolenka - SME
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies