India konečne hlási pokles nových prípadov infekcie koronavírusom

NETKY.SK • 15 Máj 2021, 17:23 • 2 min
India konečne hlási pokles nových prípadov infekcie koronavírusom

NAÍ DILLÍ - Dve najväčšie indické mestá hlásia pokles nových prípadov koronavírusu. Vláda však varuje pred veľkým šírením vírusu vo vidieckych oblastiach, kde žijú zhruba dve tretiny z 1,4 miliardy obyvateľov krajiny.

slovakia

left justify in out

Za posledných 24 hodín India zaznamenala 326 098 nových prípadov a 3890 mŕtvych. Odborníci však tvrdia, že reálne čísla sú oveľa vyššie. Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že v piatok zaevidovali 343 144 a vo štvrtok 362 727 infikovaných.

 

img

Premiér Naréndra Módí v piatok varoval ľudí, aby si dávali pozor, pretože vírus sa rýchlo šíri najmä na vidieku. Dodal, že vláda mobilizuje všetky zdroje, vrátane armády. Ľudia z vidieckych oblastí privážajú chorých do najbližších miest, pretože ich podmienky sú výrazne obmedzené.

 

Súvisiaci článok: V Indii už potvrdili viac ako 20 miliónov prípadov nákazy, prírastky konečne začali klesať

Hlavné mesto hlási menej ako 10-tisíc nových prípadov za jeden deň po viac ako jednom mesiaci. Za uplynulých 24 hodín tam zaregistrovali 8506 infikovaných. Indické komerčné centrum Bombaj hlásilo na vrchole šírenia 11-tisíc denných prípadov, teraz je ich menej ako dvetisíc.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies