Exšéfa operatívcov NAKA Jána K. prepustili zo zadržania na slobodu

NETKY.SK • 19 Apríl 2022, 08:01 • 2 min
Exšéfa operatívcov NAKA Jána K. prepustili zo zadržania na slobodu

BRATISLAVA – Obvineného exšéfa operatívcov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána K. prepustili úrady v Bosne a Hercegovine zo zadržania na slobodu, má však zakázané opustiť krajinu.

slovakia

left justify in out

Zadržaný bol na základe vydaného zatykača. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka. „Interpol-Sarajevo potvrdil Interpolu-Bratislava, že osoba bola síce prepustená, ale zároveň s uloženými obmedzujúcimi opatreniami na voľnom pohybe, ktorých súčasťou je aj zdržiavať sa na určitom mieste bez možnosti opustenia krajiny,“ spresnil Slivka s tým, že obvinenému bol zároveň zadržaný aj cestovný doklad.

 

img

 

Ján K. je podozrivý z prezrádzania citlivých informácií z prostredia polície nepovolaným osobám, čiastočne za rôzne neoprávnené majetkové plnenia. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na neho podal koncom januára obžalobu „pre viacčinný súbeh pokračovacieho zločinu prijímania úplatku s prečinom zneužívania právomocí verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti“.

 

Možno vás zaujme: V ktorom kraji bolo zaznamenaných najviac nehôd? Polícia ukázala štatistiky z našich ciesttwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies