India a USA sa budú podieľať na vývoji nového automobilu

NETKY.SK • 18 Apríl 2019, 11:03 • 2 min
India a USA sa budú podieľať na vývoji nového automobilu

NAÍ DILLÍ - Indická a americká automobilka sa budú spoločne podieľať na vývoji nového vozidla kategórie stredne veľké športovo-úžitkové. Nový model by sa mal začať predávať najprv v Indii.

slovakia

left justify in out

Ford ako hlavný partner projektu investuje do nového model aj s pridruženými firmami zhruba 87 miliónov eur. O takejto sume sa vyjadrila sama indická automobilka Mahindra & Mahindra. Hlavným zámerom partnerstva s Američanmi je znížiť náklady na vývoj, čo sa neskôr prejaví na konkurencieschopnosti na domácom trhu.

 

 

Keď India otvorila svoj trh pre okolitý svet, Ford bol v roku 1995 medzi prvými zahraničnými spoločnosťami, ktoré do krajiny vstúpili. V roku 2017 podpísala americká spoločnosť s firmou Mahindra & Mahindra strategickú alianciu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Ford may end independent India business with new #Mahindra deal Fresh media reports reveal that Ford Motor Company is working on a joint-venture plan with Mahindra in India. The move will likely see the U.S. automaker cease independent operations in India and as per the deal, Ford will hold a 49 per cent stake, while Mahindra will hold a majority with 51 per cent stake. In other words, it can also be seen as a partial exit for Ford in the Indian market. The Dearborn-based company has invested more than $2 billion in India over a span of two decades. However, in terms of sales, the brand has been struggling in India, one of the fastest growing car markets, with a market share of just three per cent. The report further indicates that the deal is expected to close within 90 days. Ford’s Indian unit will be transferring most of its current automotive business to the new entity, including its assets and the employees. It is worth noting that back in 2017, Ford and Mahindra had formed a strategic alliance to build a new entity together, which includes sports utility vehicles and electric variants. However, going by the reports, Ford is globally restructuring its businesses with an aim to save $11 billion over a period of next few years. Recently, Ford's Russian joint venture revealed that it will soon close its two assembly plants and an engine factory, thereby exiting the country’s passenger vehicle market in Russia. Ford and Mahindra are yet to make an official statement in this regard and more details are likely to emerge over the next few days. #carinfo #carspotted #luxurycarlife #carlover #caroftheday #caroftheweek #caroftheyear #SUVlife #fordranger #fordfigo #fordf150 #fordexplorer #fordbronco #fordgt #fordfusion #fordfocus #fordka #mahindrascorpio #mahindraxuv500 #mahindraxuv300 #mahindrathar #newcarin_

Príspevok, ktorý zdieľa newcarin (@newcarin_),

 

Spojenie s americkým Fordom nie je náhodné. Američania sa už dlhé roky snažia zvýšiť svoj podiel na treťom najväčšom automobilovom trhu sveta, no zatiaľ neúspešne. V Indii sa darí ale iným značkám, ako napríklad juhokórejský Hyundai alebo japonská Suzuki.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies