I. Gašparovič zagratuloval čilskému prezidentovi k záchrane 33 baníkov

NETKY.SK • 15 Október 2010, 07:25 • 2 min
I. Gašparovič zagratuloval čilskému prezidentovi k záchrane 33 baníkov

I. Gašparovič zagratuloval čilskému prezidentovi k záchrane 33 baníkov

slovakia

left justify in out

img

Prezident SR Ivan Gašparovič poslal dnes telegram prezidentovi Čilskej republiky Sebastiánovi Piňerovi v súvislosti s úspešnou záchrannou akciou zasypaných baníkov v čilskej bani San José. Vyjadril v ňom obdiv tímu záchranárov a sebadisciplíne zavalených baníkov.
      Gašparovič v telegrame uvádza, že „celý svet, aj my na Slovensku sme s napätím, dojatím a nakoniec aj s úľavou sledovali úspešnú záchrannú akciu v bani San José. Vrátila 33 mužov ich matkám, manželkám, deťom a priateľom a zároveň spojila ľudí na všetkých kontinentoch putom súdržnosti, solidarity a zdieľania čistého pocitu radosti".
      Podľa jeho slov emóciami nabitá záchranná operácia bola zvládnutá vysoko profesionálne, rýchlo a úspešne. "Vaše osobné nasadenie, vážený pán prezident, a viera v šťastný koniec boli dôležitými faktormi tohto pozitívneho príbehu o morálnej sile a nezlomnej vôli človeka," uviedol prezident SR v telegrame, o ktorom TASR informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.
      Z bane v čilskej púšti Atacama vytiahli dnes po 70 dňoch posledného z 33 zavalených baníkov. Vyše 22 hodín trvajúca náročná záchranná operácia sa obišla bez komplikácií.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies