Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok

NETKY.SK • 21 December 2016, 10:54 • 2 min
Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok

BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku v Európskej únii, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) kontrolný orgán v Estónsku.

slovakia

left justify in out

Ako informoval hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas, ide o ruský krém na nohy Jalakreem odraoliga „Russkoje pole“ BIO. Výrobok typu lot 437 s čiarovým kódom 4607042070037 sa nachádza v 75 ml plastovej tube.

 

V kréme na nohy s olejom z jačmeňa zistili prekročený povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov a patogénne mikroorganizmy Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady EÚ o kozmetických výrobkoch. Mikrobiálna kontaminácia môže spôsobiť podráždenie a zápaly pokožky. Je možné, že uvedený výrobok sa vyskytuje aj v Slovenskej republike.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies