Hudobník Mick Fleetwood sa rozviedol

NETKY.SK • 9 December 2015, 12:44 • 2 min
Hudobník Mick Fleetwood sa rozviedol

BRATISLAVA - Britsko-americký hudobník Mick Fleetwood a Lynn Susan Frankel Fleetwood sa rozviedli. Podľa súdnych záznamov sa manželstvo dvojice zosobášenej v júli roku 1995 oficiálne skončilo už 20. novembra.

slovakia

left justify in out

Detaily týkajúce sa starostlivosti o ich 13-ročné dvojčatá Ruby a Tessu či rozdelenia majetku dvojice nie sú zatiaľ známe.


Fletwood v roku 2013 po začatí rozvodového konania uviedol ako dôvod ukončenia manželstva neprekonateľné rozdiely, pričom žiadal striedavú starostlivosť o deti. Požadoval aj výživné a tvrdil, že všetky zisky, ktoré nadobudol ešte pred uzavretím manželstva, patria jemu. Rodák z anglického Redruthu, ktorý má od roku 2006 aj americké občianstvo, bol predtým dvakrát ženatý s Jenny Boyd, s ktorou má ďalšie dve dcéry - Amy a Lucy.


Skupina Fleetwood Mac vznikla v roku 1967 a vystriedalo sa v nej množstvo hudobníkov, no jediným stálym členom je dodnes práve Mick Fleetwood, ktorého meno tvorí aj názov skupiny. Okrem neho v súčasnosti v kapele pôsobia aj Lindsey Buckingham (gitara), Stevie Nicks (spev) a John McVie (basgitara) s bývalou manželkou Christine McVie (vokály a klávesy), ktorá sa k skupine opätovne pripojila pred dvoma rokmi po tom, ako sa v roku 1998 rozhodla pre sólovú dráhu. Komerčne najúspešnejšími nahrávkami skupiny sú albumy Fleetwood Mac (1975), Rumours (1977) a Tango in the Night (1987). Nahrávka Rumours je dokonca v top 10 najpredávanejších albumov všetkých čias. V roku 1998 kapelu uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a v tom istom roku si na BRIT Awards prevzala ocenenie za mimoriadny prínos. Ich zatiaľ poslednou štúdiovkou je album Say You Will (2003), s ktorým sa dostali na tretie miesto v americkom rebríčku Billboard 200.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies