Hradné hry Žofie Bosniakovej ponúkli pohľad do histórie hradu

NETKY.SK • 13 August 2012, 06:45 • 2 min
Hradné hry Žofie Bosniakovej ponúkli pohľad do histórie hradu

Hradné hry Žofie Bosniakovej ponúkli pohľad do histórie hradu - Kultúra Do histórie hradu Strečno a života jeho patrónky nahliadliv nedeľu návštevníci desiateho ročníka podujatia Hradné hry Žofie Bosniakovej. Hradné hry začali najprv ako divadelné predsta

slovakia

left justify in out

img

Do histórie hradu Strečno a života jeho patrónky nahliadliv nedeľu návštevníci desiateho ročníka podujatia Hradné hry Žofie Bosniakovej.
      „Hradné hry začali najprv ako divadelné predstavenia. Postupne chceli ľudia zažiť aj zábavu. Tak sme urobili podujatie, na ktorom zažijú zábavu, divadlo a nahliadnu do histórie, ktorá tu bezprostredne bola,“ povedala správkyňa hradu Strečno a organizátorka Hradných hier Katarína Repáňová.
      V programe sa podľa nej predstavili Sokoliari sv. Bavona z Banskej Štiavnice, skupina Tormen z Prievidze s divadelnou scénkou Ako sa z katov stali doktori, skupina historického šermu Bojník z Bojníc, obľúbení Strečnianski hradní delostrelci pod vedením kaprála Čara a návštevníkov po hrade sprevádzali členovia žilinského divadelného zoskupenia Kapor na scéne.
      Strečniansky hrad po dlhoročných rekonštrukčných prácach sprístupnili prvýkrát ako expozíciu v roku 1995. „V roku 1998 Považské múzeum v Žiline zrealizovalo na hrade prvé podujatie, ktorého hlavným zámerom bolo v divadelných sentenciách priblížiť Žofiu a stredoveký život. Úspech podujatia motivoval múzeum nielen k organizovaniu ďalších ročníkov, ale predovšetkým k produkcii iných aktivít, ktoré v súčasnosti majú pevnú pozíciu na trhu slovenských kultúrnych udalostí,“ dodala kultúrna manažérka Považského múzea v Žiline Adriana Brziaková.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies