Horskí záchranári zasahovali v oblasti Jastrabej veže

NETKY.SK • 17 Jún 2022, 08:34 • 2 min
Horskí záchranári zasahovali v oblasti Jastrabej veže

VYSOKÉ TATRY – Horskí záchranári pomáhali vo štvrtok (16. 6.) večer dvom poľským horolezkyniam vo veku 35 a 29 rokov, ktoré uviazli počas zlaňovania juhozápadnej steny Jastrabej veže vo Vysokých Tatrách.

slovakia

left justify in out

Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej webstránke. Z dôvodu rozvíjajúcej sa búrkovej činnosti nebolo možné nasadenie leteckej techniky. Na pomoc im preto smerovali záchranári HZS zo Starého Smokovca pozemne. Ich postup komplikovala búrka, náročný horolezecký terén, v ktorom bolo nevyhnutné sa dôkladne istiť, a tma.

 

„K uviaznutým, premočeným a podchladeným ženám sa pomocou spustov dostali z vrcholu Jastrabej veže. Po zateplení, doplnení energie a príprave evakuácie zo steny pomocou lanovej techniky ich postupne spustili pod stenu a následne s nimi zostúpili k Chate pri Zelenom plese,“ informujú horskí záchranári s tým, že keďže boli ženy bez zranení, zostali na chate, kde boli ubytované.

 

 

Možno vás zaujme: Ak chcú všetky tri naše zdravotné poisťovne pripoisťovať, musia fungovať podľa európskeho štandardutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies