Hlina neuspel, podmienky fiktívneho doručenia zásielok sa nezmenia

NETKY.SK • 2 December 2015, 17:25 • 2 min
Hlina neuspel, podmienky fiktívneho doručenia zásielok sa nezmenia

BRATISLAVA - Podmienky fiktívneho doručenia zásielky sa meniť nebudú.

slovakia

left justify in out

Plénum NR SR dnes nepodporilo návrh novely Správneho poriadku od Alojza Hlinu (KDH), ktorému sa nepáči súčasný stav, podľa ktorého ak si adresát nevyzdvihne písomnosť do troch dní od uloženia, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň doručenia.

 

"Súčasná právna úprava je vrcholne nekorektná a nespravodlivá voči občanom Slovenskej republiky," tvrdil Hlina.

 

V novele navrhoval, že "ak si adresát zásielku počas jej uloženia nevyzdvihne, považuje sa deň, keď bola zásielka vrátená správnemu orgánu, za deň doručenia, i keď sa adresát o tom nedozvedel". Zmena mala spočívať v tom, že v prípade prevzatia písomnosti na pošte sa bude považovať za deň doručenia deň jej reálneho prevzatia.

 

Plénum NR SR dnes nepodporilo ani ďalší návrh novely, ktorý pripravil poslanec Hlina spolu s Mariánom Radošovským (KDH). Išlo o novelu zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH), ktorou chceli poslanci znížiť DPH na 10 percent aj na mrazené mäso.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies