Český slavík 2022: Návrat Lucie Bílej a skupiny Kabát na zlatú pozíciu

NETKY.SK • 14 November 2022, 07:14 • 2 min
Český slavík 2022: Návrat Lucie Bílej a skupiny Kabát na zlatú pozíciu

PRAHA - Pražský Dorum Karlín patril v sobotu večer (12. 11.) hudbe a populárnej ankete Český slavík 2022, ktorá v tomto roku oslávila 60 rokov od jej založenia.

slovakia

left justify in out

Prvenstvo v hlavných kategóriách obhájil Marek Ztrecený u spevákov, na zlatú pozíciu sa po roku vrátili Lucie Bílá a skupina Kabát. Tá poďakovala za ocenenie v telemoste z Liberca, kde práve v ten večer koncertovala. "Rozhodujú fanúšikovia, publikum, tak je to pre mňa najcennejšie ocenenie, ktoré vôbec môže byť. Takže je to krásny pocit, je to tak veľká motivácia na to, snažiť sa skladať pesničky. Pretože, keď ľudia oceňujú to, čo robíš, tak to celé dáva zmysel. Je hollywoodsky príbeh, to čo sa okolo mňa poslednú dobu deje. Verím, že možno nebude vrcholiť v Edene na futbalovom štadióne, že ešte bude pokračovať ďalej a ďalej, takže sa veľmi teším," povedal pre TASR zlatý slávik Ztracený. "Bol to nádherný pocit a ešte nádhernejší bol, keď som dostávala toho absolútneho, toho predchádzajúceho dvanásteho mi odovzdával ešte Karel Gott. Takže trinásť absolútnych a dvadsaťjeden zlatých to je veľká radosť, veľmi si to vážim. Človek by mal byť šťastný za to, čo je, čo bude budúci rok, neviem. Ale ja som veľmi prajúca a priala by som to šťastie ďalším. Skutočne som to nečakala, myslela som si, že už som tú štafetu odovzdala. Ale ešte zrejme neprišiel ten správny čas. Ja svojim kolegyniam fandím, takže keď sa niekde začne robiť iná zbierka niekomu inému, tak mu to budem môcť priať. Je pekný pocit," dodala pre TASR zlatá slávica Bílá. "Bolo to krásne, je to ocenenie od ľudí, im som sympatický, takže je to dobré. Asi si myslím, že to nie je iba o speve, vážim si to, že ma ľudia vnímajú, čo je v dnešnej dobe dobré. Som rád, robíte nejakú prácu, beriete za to peniaze, ešte vás takto ocenili ľudia, takže to je dobré, to ma baví," uviedol strieborný slávik Vojtech Dyk. "Bol som prekvapený, bolo to veľmi milé. Ja som sem dnes šiel s tým, že si užijem pekný večer, užíval som si ho ešte predtým, než som išiel na pódium, a bol to krásny bonus. Bez kapely by som nebol to, čo som teraz. Od albumu Halywůd som nenapísal jedinú pieseň, takže mám takú tvorivú pauzu, povedal som si, že sa budem venovať iným oblastiam života, je to rodina, deti, vrátil som sa viac k herectvu, až príde nutkanie, že mám opäť začať skladať, tak začnem a uvidím, aké to bude," povedal bronzový slávik Richard Krajčo. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies