Heger sa stavia na stranu opozície!? Ide o zadržanie Adriána Sz.

NETKY.SK • 3 Jún 2021, 18:34 • 2 min
Heger sa stavia na stranu opozície!? Ide o zadržanie Adriána Sz.

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) odmieta "zastrašovanie" zo strany opozičných strán Smer-sociálna demokracia a Hlas-sociálna demokracia v prípade zadržania riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Sz.

slovakia

left justify in out

Uviedol tak na dnešnej tlačovej konferencii v reakcii na výzvy týchto strán. Dodal, že jeho úlohou nie je tieto udalosti komentovať, ale zaistiť, aby zložky štátu pracovali v zmysle svojich kompetencií, zákona, čestne a zodpovedne.

 


"Zastrašujú ľudia, ktorí majú strach. Skôr otázka je prečo majú strach. Nepotrebujeme hľadať odpoveď, pretože sme videli, čo tu roky robili a dnes ich priatelia, nominanti sú obvinení zo závažných korupčných káuz," povedal premiér.

Predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vyzval ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby podal demisiu. Tento post treba podľa neho prenechať človeku, ktorý bude schopný dostať naspäť pod kontrolu všetky silové zložky v štáte, upokojí situáciu a garantuje vyšetrenie všetkých závažných podozrení.

 

Pellegrini tvrdí, že vláda stratila kontrolu nad vedením silových zložiek. Odvolanie ministra avizoval aj predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Ten chce navrhnúť schôdzu Národnej rady SR na odvolanie Mikulca.

 

img


Mikulec vo veci Adriána Sz. chce požiadať špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil komunikáciu celého prípadu, o informácie. Návrh na odvolanie zadržaného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby tak plánuje predložiť vtedy, ak špeciálny prokurátor potvrdí šírené informácie.

Adriána Sz. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes ráno. Informoval o tom portál Pluska.sk. s tým, že podľa ich informácií okrem neho zadržali aj ďalších policajtov.

 

Úrad špeciálnej prokuratúry potvrdil, že polícia zadržala riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa


Adrián Sz. sa stal riaditeľom Úradu inšpekčnej služby v apríli 2019. Nominovala ho vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková na základe odporúčania parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Viedol inšpekciu ako jej dočasný šéf už od jesene 2018. Bol jeden z účastníkov nedávneho stretnutia vysokopostavených politikov v budove Slovenskej informačnej služby.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies