Haváriu čínskej lode so 442 obeťami spôsobil silný vietor, potrestajú desiatky pracovníkov

NETKY.SK • 30 December 2015, 13:38 • 2 min
Haváriu čínskej lode so 442 obeťami spôsobil silný vietor, potrestajú desiatky pracovníkov

PEKING - Nehodu výletnej lode Hviezda východu, pri ktorej v júni zahynulo 442 ľudí, spôsobil silný vietor. Svoj diel zodpovednosti za túto tragédiu by malo niesť aj vedenie spoločnosti, ktorá loď prevádzkovala, a miestne úrady. Uviedla to dnes podľa agentúry AP vládna komisia, ktorá nehodu vyšetrovala.

slovakia

left justify in out

Komisia dospela k záveru, že Hviezda východu sa potopila v dôsledku "silného vetra a hustého dažďa" súvisiaceho "s nezvyčajným typom tornáda". Členovia komisie sa okrem toho zhodli v názore, že za neplnenie si povinností by malo byť potrestaných 43 pracovníkov lodnej spoločnosti a miestnych funkcionárov.


Loď nesúca meno Tung-fang-č'-sing (Hviezda východu) sa prevrátila na čínskom veľtoku Jang-c'-ťiang v pondelok 1. júna okolo 21.30 h miestneho času pri meste Ťien-li v provincii Chu-pej v nepriaznivom počasí.


Bola postavená v roku 1994 a mala kapacitu vyše 534 cestujúcich. V čase nešťastia bolo na palube lode 456 ľudí, z ktorých len 14 tragédiu prežilo.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies