Boris Kollár: Slovensko patrí do EÚ, odmietam však odovzdávať ďalšie kompetencie do Bruselu

NETKY.SK • 1 Máj 2021, 11:32 • 2 min
Boris Kollár: Slovensko patrí do EÚ, odmietam však odovzdávať ďalšie kompetencie do Bruselu

BRATISLAVA - Slovensko patrí podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) do Európskej únie (EÚ).

slovakia

left justify in out

Za prínos považuje najmä štyri slobody, a to voľný pohyb osôb, tovarov, kapitálu a služieb, ktoré vníma ako základný kameň spoločného trhu.

 

Kollár však naďalej odmieta odovzdávanie ďalších kompetencií do Bruselu. Niektoré aktivity či „snahy EÚ obmedzovať možnosti jednotlivých členských štátov" sú z jeho pohľadu neprijateľné


„Vďaka Európskej únii sa na Slovensku vybudovalo množstvo projektov, čo vnímam ako pozitívum, keďže sa tým modernizovala celá krajina naprieč rôznymi odvetviami," priblížil šéf zákonodarného orgánu.

 

Zároveň vyzdvihol „najväčší stimulačný balík v histórii", ktorý je určený na Plán obnovy. Tieto financie vníma ako odrazový mostík pre Slovensko, najmä po období pandémie, „keď je nevyhnutné naštartovať reformy, ktoré pomôžu mnohým rodinám aj celej krajine". Súčasné nastavenie EÚ teda považuje Kollár za dostatočné a označuje ho ako najvhodnejší variant.

Slovensko si dnes pripomína 17. výročie svojho vstupu do EÚ. Slovenská republika sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies