Hasiči niekoľko hodín zápasia s požiarom senníka

NETKY.SK • 14 Júl 2011, 11:36 • 2 min
Hasiči niekoľko hodín zápasia s požiarom senníka

Hasiči niekoľko hodín zápasia s požiarom senníka

slovakia

left justify in out

img

Hasiči od polnoci likvidujú požiar senníka v areáli poľnohospodárskeho družstva v obci Rovné, okres Humenné. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Pavol Palša pre TASR uviedol, že hlásenie o požiari prijali 13. júla o 23.37 h.
      "Vzhľadom na to, že išlo o množstvo uskladneného sena v objekte na ploche približne 90 krát 15 metrov, na miesto vyrazili jednotky z hasičských staníc Humenné, Snina a Medzilaborce. K nim sa pridali aj príslušníci Záchrannej brigády HaZZ Humenné," spresnil Palša.
      Doplnil, že 16 hasičom sa požiar podarilo lokalizovať približne o 4. hodine ráno a podarilo sa zabrániť jeho rozšíreniu, pričom nedošlo k zraneniam osôb.
      Palša zdôraznil, že hasenie požiarov sena býva komplikované a zdĺhavé, nakoľko môže dochádzať k znovuvznieteniu. Na mieste stále zasahuje 12 hasičov so štyrmi vozidlami z Humenného.
      Operačný dôstojník uviedol, že príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Škody sa podľa predbežných odhadov majiteľa môžu údajne vyšplhať aj na niekoľko stotisíc eur.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies