Hasiči zachraňovali jeleňa uviaznutého v derivačnom kanáli rieky Váh

NETKY.SK • 19 September 2023, 11:45 • 2 min
Hasiči zachraňovali jeleňa uviaznutého v derivačnom kanáli rieky Váh

OPATOVCE - Dňa 18. septembra, krátko pred ôsmou hodinou ráno bola ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane jeleňa, ktorý uviazol v derivačnom kanáli rieky Váh. Udalosť sa stala v katastri obce Opatovce, v okrese Trenčín.

slovakia

left justify in out

Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s jedným zásahovým vozidlom spolu s raftovým člnom.

 

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že jeleň sa nachádzal v derivačnom kanáli, avšak vzhľadom na strmý betónový svah koryta sa z vodného toku nevedel svojpomocne dostať.Príslušníci Hasičského a záchranného zboru pomocou člna naviedli jeleňa ku schodíkom kanála, kde ho následne lanom zachytili a postupne bezpečne vytiahli na breh. Po vytiahnutí bolo lano uvoľnené, po čom bol jeleň vypustený do voľnej prírody.

     twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: MV SR Foto: MV SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies